Úvod Poradna Jak správně skákat na trampolíně

Odrazit a hop! Skákání není věda, ale pozor na bezpečí

Pokrčit v kolenou, odrazit se ááá hop! Zamilovali jste si skákání na trampolíně? Aby ne, když je to taková zábava! Aby však skákání na trampolíně zůstalo skutečnou zábavou, musí člověk dodržovat jistá pravidla bezpečnosti. Ta nabývají na významu především ve chvíli, kdy jsou na trampolíně děti.

Trampolína není hlídací ohrádkou, kam své dítě odložíte a necháte jej skákat, jak bude chtít. Díky ochranné síti sice dítě z trampolíny neuteče, ale i tak by nemělo zůstat bez dozoru. Skákání především menších dětí by mělo vždy probíhat pod dohledem rodiče či staršího sourozence, zkrátka někoho, kdo na dítě zodpovědně dohlédne.

trampolína

Trampolína na zahradu, to je přítel do nepohody - je s ním zábava a navíc je zdraví prospěšný. Kupříkladu posiluje celé tělo a zpevňuje svalstvo, podporuje flexibilitu a krevní oběh, napomáhá snižování cholesterolu a současně nezatěžuje klouby a zlepšuje koordinaci pohybů.

Než se člověk pustí do skákání, měl by vždy myslet především na bezpečnost. Důležité proto je trampolínu pravidelně kontrolovat, aby na ní nechyběly kryty pružin a rámu. Schůdky, které vedou na trampolínu, raději uklízejte, aby se na trampolínu nemohly vaše děti dostat ve chvíli, kdy o tom nevíte. Samostatnou kapitolou je potom ochranná síť, která by na trampolíně rozhodně neměla chybět. Dbejte na to, aby nebyla nikde poškozená a při skákání byla vždy zapnutá.

Kupujte kvalitní trampolíny obsahující podrobný návod a všechny potřebné bezpečnostní prvky důležité pro správné sestavení a bezpečné užívání. Ideální je koupit trampolínu vybavenou ochrannou sítí.

Trampolíny

Nejen děti, ale i dospělí by se měli naučit, jak správně skákat na trampolíně. Přistávat by měli na mírně pokrčených kolenou. To zajišťuje větší stabilitu a současně limituje možná rizika při dalším odrazu. Pokud nejste kaskadér či akrobat, nezkoušejte raději různá salta či složitější skoky. 

Poučte své děti, jak se na trampolíně chovat

Malé děti skákání na trampolíně milují. Techniku skákání mají určitě v malíčku, ale podstatné je, aby si vštípily také zásady správného = bezpečného skákání. A to:

  • děti by neměly chodit po okrajích trampolíny ani pod trampolínu lézt,
  • na trampolínu nepatří jídlo ani pití, které by při skákání mohly vdechnout, ani tvrdé hračky, o něž by se mohly zranit,
  • dětí by na trampolíně mělo být maximálně tolik, kolik doporučuje výrobce; ideální však je vždy jedno dítě (předejdete tak možné srážce dětí),
  • skupina dětí na trampolíně by měla být věkově i váhově vyrovnaná.

© 2024, GoodJump – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky