Úvod Poradna Náhradní díly

Náhradní díly k trampolínám

Na začátek vám dáme jednoduchou a lehce zapamatovatelnou radu - používejte pouze originální náhradní díly na trampolínu. Není radno kupovat laciné padělky. Možná ušetříte na pořizovací ceně dílu, ale za chvíli budete pořizovat další... a další... a pak další - nehledě na možnost vážného zranění. 

Neprovádějte na trampolíně změny mimo uvedených rad v návodu na její sestavení.

  • Opravy mají provádět jen kvalifikované osoby.
  • Větší neodborné opravy mohou ohrozit bezpečnost trampolíny a všechny jejich uživatele.
  • Chraňte trampolínu před vlhkostí a vysokými teplotami. 

Ať už se některé díly trampolíny opotřebí nadměrným užíváním nebo na tom bude mít svůj podíl počasí, musí být trampolína vždy v perfektním stavu. Skákat na trampolíně s opotřebovanými a poškozenými díly je velice nebezpečné. Náhradní díly na trampolíny vybírejte pečlivě, vždy podle velikosti vaší trampolíny. A pokud si nejste jistí, neváhejte kontaktovat odborníky.

Nezapomeňte spustit kotvu

Aby vaše trampolína stála jako přibitá i v silné letní bouři doprovázené třeba orkánem, doporučujeme pořídit kotvicí sadu. Pevně ji tím přichytíte k zemi, a tak nedojde k jejímu poškození. Nejednou se stalo, že se po poli proháněla sousedovic trampolína... i s ochrannou sítí. Kromě toho, že přijdete o trampolínu, se může stát, že někoho zraní, nebo způsobí nemalé škody na majetku - vašem či cizím.

Náhradní ochranný kryt pružin na trampolínu

Vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek je jasné, že se trampolína, která stojí venku, rychleji opotřebovává. Bez krycí plachty nejvíce trpí ochranný kryt pružin. Ten brání vzniku úrazů při skákání. Ačkoliv jsou kryty opatřeny jistou UV ochrannou, po čase její účinky zmizí a voda začne zatékat do molitanu a látka praskat. To je pak nejvyšší čas pořídit nový ochranný lem pružinVybírejte ho podle velikosti vaší trampolíny. 

5 P aneb kdy zvážit koupi náhradního dílu na trampolínu

  • Poškozený kryt trampolíny - slunce a déšť se dřív dostanou odrazové ploše i krytu pružin, které začnou systematicky poškozovat.
  • Protržená ochranná síť - i malou dírou může dítě velice snadno propadnout ven. Včasnou výměnou zabráníte pádu z trampolíny.
  • Prasklý ochranný kryt pružin - pružiny dřív zreznou a kryt již nebude dostatečnou ochranou před ošklivým zraněním.
  • Poškozená odrazová plocha - pokud nechcete skončit na Youtube v nějaké Fail kompilaci, kdy pod vámi praskne trampolína, vyměňte ji co nejrychleji.
  • Prasklá pružina - myslíte se, že i bez jedné pružiny se dá skákat? Kdepak. Hrozí špatné zachycení odrazové plochy, špatné rozložení váhy při skoku a následný pád či zranění.

© 2024, GoodJump – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky