Úvod Poradna Jak udržovat trampolínu

Jak udržovat trampolínu

Pořídili jste si trampolínu a skáčete na ní jedna radost? Tak to je paráda! Ale neměli byste zapomínat na její pravidelnou údržbu. Čím víc skáčete, tím víc se trampolína opotřebovává a o to víc o ni musíte dbát. Ale nebojte se, je to snadné a zvládne to i ten nejmladší skokan. Základní údržba trampolíny spočívá totiž v měkkém hadříku a vodě

Na čištění trampolíny nikdy nepoužívejte drhnoucí čisticí prostředky (písek, odvápňovač, apod.) ani chemické látky. Mohli byste vážně poškodit odrazovou plochu.

Ačkoliv jsou kovové díly trampolíny pozinkované, může vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek dojít k rezavění na spojovacích bodech nebo pod molitanovým překrytím. Snadná pomoc, jak zabránit předčasnému a nechtěnému rezivění, je ošetřit riziková místa obyčejnou vazelínou nebo tukem. Vazelínu seženete za pár korun v každé větší drogerii. Pomažte všechny otvory pro pružiny v rámu i spojení konstrukce a levná a funkční ochrana proti korozi je na světě. 

Životnost a použitelnost konstrukce trampolíny prodloužíte správným podkladem. Trampolína by měla stát optimálně na rovné travnaté ploše, případně nohy trampolíny podložte měkkým materiálem.

Největším nepřítelem všech trampolín umístěných venku je samozřejmě počasí. Nezapomínejte používat krycí plachtu, kterou přes trampolínu přetáhnete vždy, když ji nepoužíváte. Odrazová plocha tak bude chráněná před deštěm i slunečními paprsky, a tím prodloužíte její životnost. 

Trampolínu pravidelně vizuálně kontrolujte

Před každým skákáním se přesvědčte, zda není trampolína nějak poškozená a jestli všechny pružiny drží tak, jak mají. Kromě pružin se zaměřte také na:

  • spojovací lanka
  • odrazovou plochu
  • ochrannou síť
  • krycí molitan

Pokud je vše v pořádku, veselému skákání již v cestě nic nebrání!

© 2024, GoodJump – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky