Úvod Poradna Nosnost trampolín

Nosnost trampolín

Čím vyšší nosnost, tím lepší. Alespoň tak by se dala zobecnit otázka ohledne potřebné nosnosti trampolín. Samozřejmě, pokud si budete pořizovat mini trampolínku, může být nosnost nižší

Nosnost trampolín se udává podle počtu "U" noh nebo pružin. Nedostatkem pružin trpí zejména levné trampolíny z akcí v supermarketech. Maíj nebezpečně nízky počet pružin, také mají na velký průměr odrazové plochy málo "U" noh a navíc velmi nízkou nosnost - něco kolem 100 - 120 kg. Další nástrahou můžou být také slabé trubky rámu i nohou, čímž jsou v ohrožení všichni skákající. 

Jak je to vlastně s tou nosností trampolín? 

Nosnost trampolín je stanovena tak, aby zajistila bezpečnost všem skákajícím. Pokud překročíte povolený limit nosnosti, jednáte v rozporu s návodem k použití. Dochází k většímu opotřebení pružin i odrazové plochy. Nehledě na to, že vystavujete sebe i ostatní nebezpečí zranění. Hrozí, že povolí nebo praskne některá z pružin, nebo že se protrhne odrazová plocha. 

Standardně mají trampolíny uváděnou nosnost kolem 180 kg. Jsou i typy, které se pyšní nosností až 220 kg. Nicméně ty už mají větší průměr, silnější doskokovou plochu a jejich cena se pohybuje ve vyšších cenových hladinách.

U trampolín se také často uvádí, že je povolené skákání pouze jedné osoby. Není to z důvodu malé nosnosti trampolíny, nebo že by si výrobci mysleli, že má jedno dítě přes metrák. Je to především z důvodu větší bezpečnosti. Sami lékaři by vám potvrdili, jak moc vzrostl počet zranění na trampolínách v posledních letech. Při skákání ve vyšším počtu osob hrozí samozřejmě větší riziko srážky. A to hlavně u dětí, které často neodhadnou své limity. 

Nosnost trampolín bývá určována podle optimální zátěže. Pokud na ní bude skákat více dětí, vždy je poučte o bezpečnosti. 

  • Aby vám trampolína vyvdržela dlouhá léta v perfektním stavu, je potřeba se o ni starat. Poradíme vám pár triků, jak udržovat trampolínu.

© 2024, GoodJump – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky