Úvod Blog Pohyb, který vás bude bavit

Pohyb, který vás bude bavit

Uvažujete o tom, pořídit své rodině zahradní trampolínu, ale obáváte se, že by mohlo dojít k nějakému zranění? První, co asi každého laika napadne, je možnost úrazu při dopadu. Prostě, že se tělo nestihne vrátit do přirozené pozice a člověk dopadne na hlavu. Podle odborníků k tomu z větší výšky nemůže dojít.

·        Tělo se vždy srovná podle svého těžiště do přirozené polohy.

·        A pokud by to přeci jen při menším výskoku nestihlo, pak v podstatě žádné nebezpeční nehrozí, protože doskočiště je dostatečně pružné.

K nějaké fatální situaci by mohlo dojít pouze v případě, že by některá součást trampolíny byla poškozená. Proto je nutné pravidelně kontrolovat všechny části a v případě, že dojde k únavě nebo přímo rozbití některého dílu, je nutné ho ihned vyměnit. S tím přímo souvisí výběr prodejce, od kterého si trampolínu pořídíte. Rozhodně se nedoporučuje snažit se ušetřit tím, že zakoupíte nějakou lacinou napodobeninu. V tom případě skutečně ušetříte, ale pouze na chvíli. Je totiž jasné, že dříve či později se některé součásti trampolíny opotřebují. Celý systém je přeci velice namáhaný.

o   V případě pokoutního prodejce máte v podstatě jen jednu možnost. Vyhodit celou trampolínu a zakoupit novou.

o   Pokud jste ji koupili u solidního prodejce, pak stačí jen vyměnit poškozený díl.

Pohyb vhodný pro celou rodinu

Jinou otázkou je, proč vlastně skákat na trampolíně? Na to je docela jednoduchá odpověď – protože to prospívá nejen vašemu tělu, ale i vaší duši. Při skákání na trampolíně se uvolňuje a odbourává stres. A ten je, jak známo, viditelný i na naší pleti, která pak rychleji stárne.

-         A pro vše děti je to skvělá investice do budoucna.

-         Mnoho rodičů si totiž v současné době stěžuje, že nemohou přimět své potomky k jakémukoliv pohybu.

-         Na to se dá říci jen jediné – asi na to nejdou tím správným způsobem.

© 2024, GoodJump – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky