Úvod Blog Trampolíny pro námořníky

Trampolíny pro námořníky

Trampolíny pro námořníky

Pokud bychom za doby druhé světové války navštívili některé výcvikové centrum námořnictva Spojených států amerických, asi bychom zůstali v úžasu stát nad tím, jakou skvělou zábavu při svém výcviku měli. Skákali totiž na trampolíně.

·        Ale to bychom asi trochu přehnali.

·        Tento tělocvičný prvek tam rozhodně neměli pro svou zábavu, ale pro skutečný a vážně míněný výcvik.

·        Bylo totiž dávno zjištěno, že právě skákání na trampolíně je velice pozitivní pro prostorovou orientaci a pro zvýšení soustředěnosti.

Ale ani po ukončení druhé světové války trampolíny nezapadly v této oblasti. Pozitivní přínos pro výcvik válečného námořnictva se přenesl i do výcviku kosmonautů v oblasti jejich letových pozic. Z toho všeho plyne jednoduchý poznatek – skoky na trampolíně jsou prostě prospěšné nejen pro naše tělo, ale posilují i psychickou odolnost. Pokud byste rádi svým dětem dali do budoucna přesně takové hodnoty, pak není nic jednoduššího. Stačí prostě zakoupit vhodnou trampolínu pro děti.

Trampolíně žádné dítě neodolá

Možná, že se domníváte, že právě ten váš potomek na žádný sport příliš není. Ale třeba dosud neměl tu správnou motivaci, a to správné tělocvičné náčiní, které by v něm probudilo touhu po pohybu. Trampolína je totiž geniální v tom, že dokáže přilákat skutečně každého. A u dětí to jistě platí dvojnásobně.

o   Třeba právě vám doma třímá netušený talent, který jen nemá možnost se rozvinout.

o   Kdo ví, možná v budoucnu zrovna ten váš potomek posílí řady našich sportovců, kteří jsou na různých domácích i světových kláních celkem úspěšní.

-         Na letních olympijských hrách v Sydney (2000) si naše Petra Vachníková odvážela krásné jedenácté místo.

-         Je pravda, že naprostý vrchol to jistě není, ale vzhledem k tomu, o jak mladou olympijskou disciplínu se jedná, je to jistě pro Českou republiku velký úspěch. 

© 2024, GoodJump – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky