Úvod Poradna Zahrada jako hřiště pro děti od jara do podzimu

Místo pro děti. Aneb jak snadno proměnit zahradu v hřiště, které budou děti milovat

Jen otevřít dveře a hurá na hřiště! To je splněný dětský sen! Proměňte i svou zahradu v místo, kde bude minimálně od jara do podzimu znít dětský smích a o zábavu tu bude postaráno díky tomu "správnému" vybavení. 

Co to vůbec je? Asi takhle. U rodinných domů spolehlivě poznáte, kde mají děti. Stačí kouknout přes plot a typické herní prvky každého prozradí. Někde mají trampolínu, jinde pískoviště, tamhle zase herní konstrukci s houpačkou a skluzavkou. Jee, a tamhle mají všechno a navíc ještě bazén. 

Mami, pojď taky!

Tohle řešení je skvělé i ve chvíli, kdy veřejným dětským hřištím příliš neholdujete, a to z jakéhokoli důvodu. O společnost a hru s dalšími dětmi přeci vaše děti nemusí příjit ani pokud preferujete vaše domácí hřiště - stačí pozvat děti od vedle nebo kamarády ze školky či školy, klidně i s rodiči! Zatímco si děti budou pěkně pod vaším dohledem hrát, vy budete moci strávit příjemný čas s přáteli. 

Anebo se také zapojit...

Třeba taková trampolína je pro děti i dospělé. Podle toho, jak máte velkou zahradu i vašich dalších preferencí, si můžete vybrat malou trampolínu o průměru 244 cm, ale i skutečný "kolos" o průměru 4 metry. Díky takto velkému a velkorysému průměru odrazové plochy se na trampolínu pohodlně vleze i více skákajících, včetně dospělých.

Co by na trampolíně nemělo chybět, především pokud je instalována nad zemí, je ochranná síťDíky síti máte jistotu, že vašemu dítěti nebo vám nehrozí pád z trampolíny, který by mohl skončit i ošklivým poraněním. K bezpečí přidávají i schůdky, které usnadní cestu na trampolínu, nebo kotvicí sady, které trampolíny zabezpečí a ukotví. U nás koupíte většinu trampolín včetně veškerého příslušenství, případně lze vše jednotlivě dokoupit. 

Hra rozvíjí 

Jistou dávku adrenalinu pro děti představují i skluzavky. Je to totiž velká paráda se sklouznout a frčet dolů. Naše různobarevné skluzavky, z nichž si můžete vybrat, jsou dlouhé 2,2 nebo 3 metry. Umístit je můžete do dřevěné sestavy třeba s houpačkou nebo lezeckou stěnou, případně je zabudovat do svahu. Záleží na možnostech zahrady. 

I na tu nejmenší zahradu a vlastně i pro ty nejmenší, se vždy hodí pískoviště. Trocha písku totiž děti dokáže nadchnout a zabavit na pořádnou chvíli. K dětskému dřevěnému pískovišti už stačí jen pořídit pár báboviček, lopatek, autíček nebo kyblíčků a z dětí se rázem stanou malí stavitelé, kteří se pouští do stavby hradů a vodních příkopů. Skvělou volbou jsou v tomto případě pískoviště, která je možná snadno zakrýt, abyste písek ochránili před znečištěním. Varianta pískoviště s víkem, které lze rozložit, a vytvořit tak po stranách sezení, je tou nejpraktičtější nejen pro děti, ale i pro vás, pokud jejich stavění budete přihlížet. 

Nespornou pravdou je, že se investice do herních prvků na zahradu vyplatí. Dětem přinesou nejen zábavu, ale i rozvoj motoriky, fyzické zdatnosti a také fantazie. A to už stojí za to! 

© 2023, GoodJump – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky